Kafile TurlarıKültür Turları

Kapadokya Turu

Güzel atlar ülkesi olarak bilenen Kapadokya’yı Transfer 212 ayrıcalığı ile keşfetmek isterseniz buyurun Kapadokya turumuzun detaylarını incelemeye.

Belirlenen noktalardan İstanbul çıkışlı Kapadokya turumuz için Cuma akşamı 21:00 da sizleri alıyoruz. Sabah 6:30 civarında Tuz Gölüne ulaşmış oluyoruz. Tuz Gölünü gezdikten sonra Ağaçlık Tesislerinde kahvaltı için mola veriyoruz. 8:30 da kahvaltı molası verdiğimiz mekandan ayrılarak Ihlara Vadisine doğru yol alıyoruz. Ihlara vadisinde verdiğimiz 3 saatlik zaman dilimini doya doya kullandıktan sonra Ihlara vadisinden çıkarak rotamızı Ürgüp, Güvercinlik ve Peribacalarına çeviriyoruz. Kapadokya’daki en meşhur yerlerden bir tanesi Güvercinlik Vadisidir. İlgi çeken tarihi ve geçmişten günümüze kadar vadiye adını veren güvercinlerin öyküsü ile bütünleşen vadi, müthiş manzaraya karşı eskinin izlerini hissetmek isteyenlerin uğrak noktasıdır. Peribacalarının gizemli atmosferini ve tarihi dokusunu ise anlatmak yetmez görmek gerekir diyerek sizleri turumuza davet ediyoruz. 18:00 da otelde alınan akşam yemeğinden sonra dinlenmeye geçiyoruz. Pazar sabahı 05:00 da isteyen misafirlerimiz ekstra ücret ödeyerek 40 dakikalık balon turuna katılabilirler.

Otelde alınan kahvaltıdan sonra otelden ayrılıp medeniyetler eşiği Kapadokya’yı keşfederken yol güzergahında bulunan maneviyatı güçlü yerlerden biri olan Hacı Bektaş Veli Türbesi’ni ziyaret etmeden geçmeyin diyoruz ve rotamızı Hacı Bektaş’a çeviriyoruz. Burada verilen serbest zamanın ardından Delikli Kaya’ya ulaşıyoruz .Burada size verilen serbest zamanı istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz diyor oradan ayrıldıktan sonra Hasan Dede Türbesini de ziyaret ederek İstanbul için dönüş yoluna başlıyoruz. Güzergahımızın üzerindeki tesislerde dinlenme molaları vererek Pazar gecesi İstanbul’a ulaşıyoruz.

Turlarımız ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir 7/24 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı